Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTA MISTRA KATA DO PRAHY

8. 11. 2012

Jak rozhodnul jsem se, tak i učinil a na cestu se vypravil. Cílem mým stověžatá Praha jest a zde místo městského kata v konkurzu  zís KAT , též šanci svou nepromeš KAT.
Koňmo a sám jsem se vypravil  jednoho božího rána. Jen vírou a odvahou naplněn, nemůžu se již dočKAT.
Den po dni plynul a já stále na své pouti, tušíc, že cíl se blíží. Rytíři loupeživí i jiná holota lstivá, z cesty mi šli. Již z dáli mezi větvovím viděli, s kým do činění mají. Že vítězství případné, tuze draze by bylo vykoupeno a py KAT  by museli .  S nimi starosti nemaje, před jinými jsem se na pozoru musel míti, meč svůj potěž KAT.

|Kat se nebojí ničeho, ale kata  se i NIC  má báti. |

Dravců rozličných, české hvozdy velké množství ukrývaly. Ti neznali můj stav a nerespektovali  jej, jen maso cítili a rády by se jím nasytili.
Ulehnuvši jedné temné noci ke spánku, nemilé překvapení jsem zažil.Předtucha zlá, sny moje přerušila. Šramot v blízkosti se ozýval a nic dobrého nevěstil. Do střehu mě vybídnul, že pevněji jsem se meče chopil. Pak víckrát v stín ťal, pohybem naučeným,potuchy však nemaje, o jakého tvora se jedná. Či zvěř , člověk nebo ďasi lesní na kata ruku vztáhli.
Až ráno při rozbřesku jsem stopu krvavou zřel a po ní se vypravil. Nemusel dlouho putovati, neb končila ona záhy tělem mrtvým. Huňáč hladový, po lehké kořisti zatoužil a zde bídně skonal. Mlád byl a navíc zraněný. Nicotný to sok, pro kata v plné síle.
Chvíli jsem zamyšlen postál nad jeho tělem. Pokaždé tak činím, když mečem svým život odebéřu.
Též tlapu jednu jsem sobě vzal  a k plackům vítanou změnu si  tak udělal. Nic více již nebránilo v cestě mé a já zdráv do Prahy dorazil.
   Zde v malé krčmě na pokraji se ubytoval a v město vyrazil, novinek lačný. Vše podle plánu probíhalo. Nad očekávání spokojen, domů jsem se vracel. Myšlenky k zítřku jsem již upíral. Snad i proto jsem plně v střehu nebyl  a k půtce se přitrefil. Tři pacholci nevalného zjevu, mladíka obstoupili. Nože již vytažené, peněz žádali. Že vážně slova myslí, o tom krev na mladíkově košili a tváři, jasnou řečí hovořila.
Po dobrém jsem vyjíti chtěl, no se zlou se potázal. Nechtěli oni více, svědků zanechati. Ničeho nedbali, zaslepení zlostí, hned vrhli se na mě.
   Do práce jsme se dali. Meč ostrý, krvi lačný. I já, nač vyučen byl.
Mistr Lyonský, učitel můj z University, hrd by jistě byl na nejlepšího ze svých žáků. V krátkém okamžiku tři podlé životy vyhasly a každý ranou umnou.
Mladík ten, třásl se jak osika z prožitého.
Zaslechnuvši pouze svist meče a dílo zřel , jenž zanechal.  Vše okamžik pouhý  trvalo. Tvář jeho i chování, tušit dávaly, že temné uličky mu problém nečiní. Uvyknul  životu nočnímu, obyvatelům a z mnoha rvaček krvavých jistě též vyváznul zdráv a nezraněn.
Co viděl, velký dojem na něj vykonalo.
   No já již déle jsem se nehodlal zdržovati , město neznámé, já cizinec a cinkot halaparten se blížil. Nač působit zbytečný rozruch a do problému se dostat s výsledkem nejasným. Pouze  krátké hlavy pokývnutí na pozdrav mladíkovi a kvapem jsem místo opouštěl. Únavou zmožen, na lože ulehl a v mžiku usnul.
  Kohout hostinského ohlásil ráno a já v tu chvíli, milerád by jsem jej o hlavu připravil. Leč den byl tady a po spánku veta.
Teď přetěžký úkol přede mnou stojí.
V Prahu se dvě desítky katů sjelo, by o místo městského kata se ucházeli, síly sobě poměřili…

I počalo klání a soutěžení převeliké mezi  katy, neb každý se chtěl  městským katem státi. Komisi urozené okem i činem ulahoditi a hlas jejich získat pro sebe.

|Kde jiní  již dávno se vzdali, ty nejvíce sil a vůle projeviti musíš. |
Znám některé jménem i z doslechu. A jeden mistr  meče školu katovskou se mnou absolvoval.
Jména jejich odhaliti nemohu, ani více prozraditi.
Složitá úloha mě zde očekává… nuže sami posuďte:

katisc.jpgkat.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Can you stand the influence

(Adrarryduets, 8. 10. 2018 7:46)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-avis-prix/

Ear-splitting and Stunted Blood Pressure Symptoms

(APeenueEnlalry, 29. 7. 2018 19:42)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pharmacie-paris/